Všetko pre dielňu
dielňa

Všetko pre dielňu
Auto príslušenstvo
Sneh a ľad dá Vášmu autu zabrať každý rok. Vybavte svoje auto na zimu príslušenstvom značky Fieldmann. Nenahraditeľných pomocníkov ocení každý vodič automobilu. V kategórii nájdete škrabky alebo zmetáky, ktoré sa stanú Vašou povinnou zimnou výbavou. Auto škrabka Vám pomôže pri odstraňovaní námrazy z okien vášho automobilu. Zmeták využijete nielen na čerstvo napadaný sneh.
V tejto kategórii sa momentálne nenachádzajú žiadne produkty

Fieldmann kompresory

Kompresor Fieldmann je užitočným nástrojom, ktorý dokonale nahradí ručnú pumpu. Využití má však oveľa viac a svoje miesto si nájde v domácnosti, záhrade, aj v dielni. V našej ponuke nájdete niekoľko typov kompresorov, vysvetlíme vím, na čo ich môžete použiť, aké výhody majú a podľa akých parametrov sa rozhodnúť pri výbere. 

Na čo využijete kompresory Fieldmann?


Vzduchový kompresor je možné považovať za investíciu, ktorá vám ušetrí čas a poskytuje vám široké možnosti využitia. Váš nový kompresor môžete využiť napríklad na:
 • nafúknutie detského bazéna, pneumatík a ďalších predmetov
 • natlakovanie suda s pivom
 • pripojenie k striekacej pištoli, vŕtačke alebo pneumatickému kladivu

Objavte všetky Fieldmann kompresory v našej ponuke

Naša spoločnosť ponúka niekoľko typov kompresorov, ktoré sa líšia konštrukciou, tlakovaním vzduchu, štýlom, druhom pohonu a využitím. Pred výberom by ste si mali premyslieť, na čo budete kompresor využívať tak, aby ste s vybraným modelom boli čo najviac spokojní. 

Kompresory Fieldmann môžeme rozdeliť nasledovne:

 • Olejové kompresory
 • Bezolejové kompresory
 • Priestorové kompresory
 • Skrutkové kompresory

Olejový alebo bezolejový kompresor Fieldmann

Olejové a bezolejové kompresory Fieldmann sa líčia viacerými parametrami. Záleží len na vás, aký typ kompresora vám bude najviac vyhovovať. Najväčšie rozdiely medzi olejovým a bezolejovým spočívajú v týchto detailoch:
 
 • nutnosť mazania
 • údržba
 • životnosť
 
Kým olejové kompresory používajú olej na mazanie vnútorných mechanizmov, bezolejové kompresory mazanie olejom nevyužívajú. Olejové kompresory majú dlhšiu životnosť a vyššiu spoľahlivosť, ale vyžadujú pravidelnú výmenu oleja a filtračných systémov. Ich údržba môže byť náročnejšia. Bezolejové kompresory majú nižšie náklady na údržbu, pretože nie je potrebné meniť ani kontrolovať olej. 

Olejové kompresory Fieldmann

Olejový kompresor Fieldmann je osvedčenou voľbou pre ľudí, ktorí ho budú využívať skutočne často. Jeho čerpadlo vyžaduje pravidelné mazanie, pretože disponuje precíznou mechanikou, ktorá by bez správnej údržby a olejovania mohla skôr alebo neskôr stratiť svoju účinnosť, alebo sa dokonca zaseknúť. Nevýhodou olejových kompresorov je ich sklon k vylučovaniu olejových pár pri prevádzke, čo obmedzuje ich použitie v potravinárskom a farmaceutickom priemysle.

Bezolejové Fieldmann kompresory

Bezolejový Fieldmann kompresor funguje bez tradičného piestu, jeho základom je tenká odolná doštička pripevnená na ojnicu, ktorá minimalizuje trenie a odoláva vysokým teplotám. V dôsledku absencie olejových pár je bezpečný aj pre potravinárske účely, ako napríklad pri čapovaní piva. Bezolejové kompresory sú ľahko použiteľné a prakticky nevyžadujú údržbu a pre občasné krátkodobé použitie ponúkajú uspokojivý výkon. 
 
 

Skrutkové vs piestové fieldmann kompresory

Ak sa rozhodujete medzi skrutkovým a piestovým kompresorom, porovnali sme pre vás niekoľko rozdielov. Najväčším rozdielom medzi skrutkovým a piestovým kompresorom je ich konštrukcia. Priestové kompresory používajú pohyb piestu vo valci na stlačenie vzduchu. Tento mechanizmus je známy svojou jednoduchou konštrukciou a robustnosťou. Skrutkové kompresory využívajú na stláčanie vzduchu rotujúce skrutky. Ich konštrukcia je zložitejšia, ale umožňuje efektívnejšiu prevádzku a vyššiu spoľahlivosť vo vyšších výkonnostných triedach. 

Rozdiely medzi skrutkovým a piestovým kompresorom Fieldmann spočívajú v týchto parametroch:
 
 • efektívnosti a výkone
 • hlučnosti
 • údržbe a životnosti

 

Skrutkový Fieldman kompresor

Skrutkové kompresory sú obvykle efektívnejšie a ponúkajú vyššiu mieru stlačenia voči svojej veľkosti a hmostnosti. Majú dlhšiu životnosť bez potreby výraznejšej servisnej starostlivosti. Výhodou je aj ich nižšia hlučnosť a lepšia izolácia hluku. 

Piestový Fieldmann kompresor


Výkon piestových kompresorov môže byť obmedzený, často sa používajú tam, kde nie je požadovaný konštantný tok vzduchu. V porovnaní so skrutkovými kompresormi môže byť hlučnejšie, najmä pri vyššom výkone. Netreba tiež zabúdať na to, že piestový kompresor si vyžaduje pravidelnú údržbu, starať sa treba najmä o mazanie piestov a valcov. 
 

 

Kompresor Fieldmann - výber podľa spôsobu napájania


Okrem už spomínaných parametrov môžeme kompresory Fieldmann rozdeliť aj podľa toho, akým spôsobom sa napájajú a aké sú veľké. Jednotlivé typy kompresorov sú navhrnuté tak, aby vyhoveli individuálnym potrebám a preferenciám používateľov a zabezpečili spoľahlivú a efektívnu prevádzku. 

Na výber je kompresor Fieldmann v týchto podobách:
 
 • Vzduchový kompresor - je najčastejšie používaný typ kompresora. Napája sa klasicky do siete 230 V a je ideálny na fúkanie vzduchových matracov, bazénov alebo člnov. 
 • Vzduchový kompresor s 12 V napájaním - ponúka nižší výkon, ale je skvelou voľbou pre cestovateľov. Je ideálny na napúšťanie prenumatík a lôpt v aute alebo v karavane. 
 • Prenosný kompresor - svojim vzhľadom sa podobá kufru s náradím. Výhodou je jeho nízka hmotnosť uloženia ďalšieho príslušenstva.
 • Cyklo kompresor - je poháňaný tlakom z Li-Ion batérie. Výhodou je skladnosť a nízka hmotnosť, čo oceníte najmä na cestách.ň
 • AKU kompresory - sú napájané z akumulátora s vysokou mobilitou. Majú nižší výkon, ako vzduchové kompresory a sú praktickým pomocníkom na dofukovanie lôpt, nafukovačiek a penumatík na bicykloch a motocykloch.