Všetko pre
záhradu

Všetko pre záhradu
Reťazové píly
Motorové píly sú praktickým pomocníkom najmä pri príprave palivového dreva, ale je možné ich využiť aj na prerezávanie urastených stromov.
Elektrické píly sú vhodné predovšetkým pre rezanie vetví a kmeňov menšieho priemeru a sú určené pre použitie priamo na pozemku, pretože sú závislé na prívode elektrickej energie. Benzínové píly sa ľahko vysporiadajú s väčším množstvom dreva či objemnejšími kmeňmi.
V tejto kategórii sa momentálne nenachádzajú žiadne produkty

Fieldmann reťazové píly sa skladajú z pohonnej časti, ktorá tvorí telo píly a vodiacej lišty, na ktorej je napnutá reťaz. Reťazová píla Fieldmann funguje na princípe rotujúcej reťazi pohybujúcej sa po lište, vďaka čomu pri dotyku s drevom nastáva rez. 

- Rýchly a bezproblémový pohyb reťaze je podmienený správnym napnutím na lištu.
- Na tele nechýba nádržka na pohonnú hmotu, motorové lanko, na konci ktorého je štartovacia rúčka.
- V prípade elektrickej píly Fieldmann je na tele elektrická šnúra.

BENZÍNOVÉ A ELEKTRICKÉ REŤAZOVÉ PÍLY
Reťazová píla je nevyhnutným pomocníkom pri spracovaní dreva na zimu, ale aj na dôkladnejší prierez drevín. Jej pohon, výkon aj dĺžku lišty vyberajte podľa druhu činnosti, objemu páce, ktorú s ňou musíte zvládnuť. Reťazové píly Fieldmann disponujú lištou s dĺžkou 35 - 40 cm, ktoré zvládnu občasné rezanie menšieho množstva palivového dreva alebo prierez stromu. 

BEZPEČNOSTNÁ BRZDA

Štandardným vybavením všetkých reťazových píl Fieldmann sú bezpečnostné prvky, ako je protišmyková rukovät, bezpečnostná  brzda alebo spojka.

NAPÍNANIE REŤAZE
Vybrané elektrické píly Fieldmann sú vybavené systémom, ktorý umožňuje manipuláciu s reťazou a lištoi píly bez použitia náradia. 

PRÍSLUŠENSTVO
Benzínové aj elektrické reťazové píly je možné kombinovať s rôznymi typmi líšt rôznych dĺžok. To isté platí aj pre reťaze. 

SYSTÉM ZAPAĽOVANIA C.D.I,
Tento systém výrazne uľahčuje štart nezohriatej píly. Jeho výhody oceníte zvlášť v zimnom období.