Všetko pre
záhradu

Všetko pre záhradu
Kosačky

Rotačné kosačky - Pre dokonalý trávnik

Na trhu je celý rad modelov a každý z nich sa hodí na iné účely. Záleží teda, čo všetko chcete so svojím pomocníkom zvládnuť.

Na menšie trávniky, napríklad do predzáhradiek, je ideálna elektrická kosačka. V jej prospech hovorí nižšia cena, pomerne tichá prevádzka, ktorú ocenia aj susedia, a nenáročnosť údržby. Nutnosťou ale je mať po ruke zásuvku. Musíte tiež počítať s tým, že pri práci bude nutné manipulovať s elektrickým káblom.

Ak vlastníte rozľahlejší pozemok, oplatí sa staviť na benzínovú kosačku. Tá si hravo poradí aj s hustejším trávnikom. Výkonné motory sa síce ozývajú o poznanie hlasnejšie ako u "elektriky", ale sú zárukou skvelých výsledkov práce aj na veľkých trávnikoch. Pre úplne pohodlnú prácu, je dobré zaobstarať si kosačku s pojazdom. Vďaka tejto funkcii nemusíte stroj ťažko tlačiť, ide sám. Kosenie trávy na nerovnom aj svahovitom teréne je tak úplne nenáročné.
V tejto kategórii sa momentálne nenachádzajú žiadne produkty
Je tichá, ekologická, úsporná. Žiadny benzín, žiadny kábel, žiadny hluk, žiadne splodiny. Taký je nový AKU rad značky FIELDMANN.

Fieldmann kosačky

Fieldmann kosačky sú navhrnuté tak, aby si poradili s každým typom trávnika. Vďaka spoľahlivému výkonu a mnohým funkciám, je kosačka Fieldmann pripravená zdolaťaj nerovnomerný povrch či svahovitý terén, a docieliť tak najlepšie výsledky. Pripravte sa na dokonale upravený trávnik, o ktorý sa postará Fieldmann kosačka. 

Výber Fieldmann kosačky podľa zdroju energie

Pre dosiahnutie skutočne perfektných výsledkov je dôležité vybrať si taký model kosačky Fieldmann, ktorý sa špecializuje na konkrétny typ trávnika. Prvým krokom je zvoliť si kosačku s vhodným zdrojom energie, ktorý vám bude najviac vyhovovať. 

Na základe typu pohonu sú na výber tieto kosačky Fieldmann:
1. Benzínové
2. Akumulátorové
3. Elektrické

Benzínová kosačka Fieldman

Výhodou kosačky Fieldmann na benzín je, že nepotrebujete prívodný kábel, vystačí si s palivom, ktoré je však nutné dopĺňať. Vďaka svojmu perfektnému výkonu zvládne pokosiť aj náročnejší terén vo veľkosti až do 1 800 m2. Manipulácia s touto kosačkou je vďaka kolieskam oveľa jednoduchšia, aj napriek svojej vyššej hmotnosti. Spomedzi všetkých kosačiek je tento typ kosačky najhlučnejší. 
  

Aku Fieldmann kosačka

Aku kosačku Fieldmann poháňa bezuhlíkový motor, ktorý navyše šetrí životné prostredie. Tento model zvládne pokosiť aj náročnejší terén s rozlohou až do 750 m2.

Akumulátorové kosačky majú vo všeobecnosti nižší výkon, ale aku Fieldmann kosačka vás prekvapí svojou silou vďaka 2x 20 V akumulátorom v kombinácii s elektrickou riadiacou jednotkou. Okrem toho sú aku kosačky Fieldmann tiché a dobre sa s nimi pracuje vďaka ich nízkej hmotnosti.
 
 

Elektrická kosačka Fieldmann

Elektrické kosačky Fieldmann si hravo poradia s vysokou trávou vďaka skvelému výkonu až 2 000 W (v závislosti od vybraného modelu) a zvládnu pokosiť pozemok s rozmermi 800 až 1 000 m2. Tieto kosačky majú nízku hlučnosť, sú skoro bezúdržbové, vyžadujú si však pripojenie k zdroju elektrickej energie.
 

Výber kosačky Fieldmann podľa typu terénu

Kosačku si môžete vybrať aj na základe typu terénu, ktorý sa chystáte kosiť.
  • Strunová Fieldmann kosačka -  inak nazývaná aj vyžínač, kosí pomocou struny v strunovej hlavici, ktorá sa otáča vysokou rýchlosťou. Strunové kosačky Fieldmann sú ideálne na kosenie ťažko dostupných miest a používajú sa najmä na finálnu úpravu trávnika.
  • Vretenová Fieldmann kosačka - ak vyžadujete perfektne upravený trávnik ako z katalógu, táto kosačka je pre vás tou pravou. Vretenové kosačky Fieldmann majú jednoduchú manipuláciu, veľký látkový zberný kôš a trávnik precízne pokosia vďaka 5-tim ostrým nožom.
  • Fieldmann kosačka s pojazdom - ideálna v prípade, že máte záhradu s množstvom prekážok a svahmi. Stačí stlačiť špeciálnu páčku na kosačke, určovať smer kosačke a vašu záhradu pokosíte s minimálnym úsilím.

KOSAČKY FIELDMANN - DôLEžITé PARAMETRE A FUNKCIE


​​Aby ste si vybrali vhodnú kosačku Fieldmann, ktorá bude spĺňať všetky vaše požiadavky, odporúčame vám zamerať sa na niekoľko dôležitých parameterov a funkcií, ktoré vám kosenie urýchlia a spríjemnia.

 
  • Šírka záberu - Fieldmann kosačky majú šírku záberu od 46 až do 58 cm, čo znamená, že rýchlejšie pokosia väčšiu plochu v jednom prechode.
  • Výška kosenia - kosačky Fieldmann si poradia s trávou vo veľkosti od 25 až do 75 mm. Niektoré modely majú nastaviteľnú výšku kosenia (až 6 polôh v závislosti od modelu)
  • Systém kosenia 4v1 - niektoré kosačky Fieldmann majú špeciálne funkcie ako mulčovanie, zadné či bočné vyhadzovanie trávy a tiež automatický zber pokosenej trávy vďaka čomu sa stávajú všestrannými pomocníkmi v záhrade.
  • Objem zberného koša - Fieldmann kosačky majú objem zberného koša od 40 až do 70 litrov. Vhodnú veľkosť vyberajte na základe veľkosti pozemku, ktorý budete kosiť.
  • Výškovo nastaviteľné a ergonomické madlo - umožňuje nastavenie až do 3 polôh pre čo najpohodlnejšie kosenie.
  • Indikátor plného koša - niektoré kosačky Fieldmann vás informujú o tom kedy je zberný kôš plný a je potrebné ho vysypať.