Všetko pre
záhradu

Všetko pre záhradu
Nožnice na živý plot a trávu
Zahradné náradie, ktoré najviac využijete od mája do augusta, kedy sa vykonáva zástrih väčšiny okrasných drevin a živých plotov. Práca s nimi je v porovnaní s klasickými zahradnými nožnicami výrazne ľahšia a presnejšia. Túto vlastnosť oceníte najmä pri údržbe rozsiahlejších živých plotov alebo pri úprave väčšieho množstva okrasných drevín.
V tejto kategórii sa momentálne nenachádzajú žiadne produkty

Elektrické a benzínové nožnice na živý plot

Pokiaľ chcete mať upravený živý plot, bez pomocníkov na jeho údržbu sa nezaobídete. S mechanickými nožnicami ale vystačíte len na skutočne malých plochách. Na ploty, ktoré bývajú aj niekoľko desiatok metrov dlhé, sú potrebné nožnice, resp. plotostrihy s pohonom – elektrickým  alebo  benzínovým. Práce s elektrickými alebo benzínovými nožnicami na živý plot je jednoduchšia, rýchlejšia, pohodlnejšia, ale aj presnejšia ako s ručnými nožnicami.

S elektrickým plotostrihom získáte výhodu ľahšieho prístroja, nulových emisií a v podstate aj nulové údržby, pri benzínových strojoch limit v podobe dostupnosti elektriny a prívodného kábla odpadá.  Benzínové stroje ponúkajú väčší výkon a rýchlosť.

Vhodného pomocníka vyberajte podľa výkonu – čím je živý plot dlhší, urastenejší, hustejší a čím silnejšie vetvy rastlín, tým väčší potrebuje výkon. Zamerajte sa tiež na dĺžku lišty – dlhšiu (40 cm a viac) je vhodná na široké ploty, veľké plochy či tvarovanie väčších kríkov, na osamotenú túju postačí lišta kratšia. Na vysoký alebo ťažko prístupný plot sa oplatí zaobstarať teleskopické nožnice (tie nájdete medzi prerezávačmi stromov). Praktická  je  možnosť  nastavenia strižnej hlavy či rukoväte do rôznych uhlov, s ktorou ľahšie obhospodaríte aj zvislé plochy, miesta nízko pri zemi a pododbne.

Všetky plotostrihy FIELDMANN sú vybavené systémom bezpečnostných spínačov, ktorý zamedzuje samovoľnému spusteniu, krytom lišty pre bezpečné skladovanie, prípadne ochranným štítom proti odlietajúcim konárom.
 

DosŤ paliva na prácU

  • Benzínové plotostrihy disponujú dostatočne veľkou palivovou nádržou, aby Vás neobmedzovalo časté tankovanie.

BezpečnosŤ

  • Bezpečnostný systém zdvojených spínačov nedovolí náhodné zopnutia stroja. K spusteniu dôjde iba pri zopnutí oboch spínačov súčasne.

Rozmanité využitie

  • Nožnice je možné využít k údržbe všetkých druhov kerov a okrasných drevín. Konštrukcia lišty umožňuje strih vetiev až do priemeru 16 mm.

Zaistenie prívodného káblu

  • Otvory v zadnom madle slúžia na zaistenie prívodného kábla. Zaistenie zabráni nechcenému odpojeniu kábla.