Všetko pre
záhradu

Všetko pre záhradu
Drviče a štiepkovače
Záhradné drviče sú nenahraditeľnými pomocníkmi pri efektívnom a ekologickom upratovaní záhrady. Tieto stroje je možné využiť na spracovanie všetkého záhradného odpadu rastlinného pôvodu.

Drviče s nožmi

  • Disk s dvoma nožmi, ktorým sú tieto stroje vybavené, rozdrví materiál na malé kúsky. Takto vzniknutá drvina je, v závislosti na type drviča, zachytávaná do plastového boxu či látkového vreca. O následnom využití tohto odpadu rozhodnete sami. Môžete ho použiť ako mulč v okolí okrasných kvetín a drevín.

Štiepkovače

  • Využívajú pre spracovanie odpadu ozubený valec. Vznikajúci drť je väčšia a je možné ju využiť v záhrade ako mulč alebo po vyschnutí aj na kúrenie. Štiepkovače sú štandardne vybavené ochranou proti preťaženiu a spätným chodom, ktorý je nevyhnutný pre uvoľnenie zaseknutej vetvy v drviacom ústrojenstve.

Drviče a štiepkovače


Kam s odpadom po prereze stromu alebo po príprave palivového dreva? Cerstvé vetvy sa zle pália, v niektorých oblastiach takú likvidáciu ani nedovoluje miestna vyhláška. Sušit ich v kúte záhrady tiež nie je ideálne a pokial nevlastníte auto s prívesom, odvoz do zberných dvorov môže byt zase technicky nárocný. S likvidáciou lahko pomôžu záhradné drvice a štiepkovace, ktoré navyše umožnia odpad dalej efektívne využit. 

Elektrické drvice FIELDMANN spracujú vetvy kríku a stromu, ktoré pomocou rotujúcich nožov rozdrví na malé kúsky. Vzniknutú drt, ktorá je zachytávaná do plastového boxu alebo látkového vaku, je možné kompostovat alebo využit ako mulc na záhonoch, kde chcete zamedzit rastu buriny.

Kúsky, ktoré z vetiev vytvorí štiepkovac, možno tiež použit ako mulc, ale po preschnutí sa hodia aj na podpalovanie do kachlí alebo kotla. Vetve totiž nedrvia, ale pomocou pomaly sa otácajúceho ozubeného valca láme na väcšie štiepky, ktoré sú zachytávané v plastovom boxe. Štiepkovac FIELDMANN zvládne spracovat konáre až do priemeru 44 mm, disponuje funkciou samovtahovania, spätným chodom a ochranou proti pretaženiu.

Široké vstupné otvory

  • Záhradné drvice Fieldmann si poradia s konármi až do priemeru 45 mm.

Dvojnožový systém

  • Zaistuje dokonalé rozdrvenie odpadu, ktorý nie je nutné iba kompostovat. Možno ho využit aj ako mulc zabranujúci rastu buriny.

Práca bez upratovania

  • Súcastou drvica je aj objemný box, prípadne vrece, do ktorého sa drt zachytáva.

Systém rezného valca

  • Materiál je drvený pomocou pomaly sa otácajúceho rezného valca. Vznikajúca štiepka je väcšia a po vyschnutí je možné nou aj kúrit.