Všetko pre
záhradu

Všetko pre záhradu
Krovinorezy
Fieldmann krovinorezy využijete na kosenie trávnika a ľahko sa dostanú do ťažko dostupných miest. Niektoré modely sú vhodné aj na prerezávanie kríkov. Tento záhradný pomocník je obľúbený najmä u ľudí so záhradnými priekopami alebo prudkými svahmi, kde si klasická záhradná kosačka neporadí. 
V tejto kategórii sa momentálne nenachádzajú žiadne produkty

Fieldmann krovinorezy

Fieldmann krovinorezy využijete na kosenie trávnika, ľahko sa dostanú do ťažko dostupných miest a niektoré modely sa hodia aj na prerazávanie kríkov. Tento záhradný pomocník je obľúbený najmä u ľudí so záhradnými priekopami alebo prudkými svahmi, kde si kladická záhradná kosačka neporadí. Zistite, aké sú rozdiely medzi jednotlivými modelmi a vyberte si najlepší Fieldmann krovinorez. 

Krovinorez Fieldmann je praktický záhradný pomocník

Spoločnosť Fiedlamnn ponúka kvalitné náradie pre dom a záhradu vrátane špičkových krovinorezov. Na prvý pohľad zaujmú najmä charakteristickou farebnou kombináciou a skonštruované sú tak, aby sa ľahko a pohodlne ovládali pri práci. Krovinorezy Fieldmann využijete na kosenie vysokých tráv, úpravu porastov a ťažko dostupných miest. Vďaka ich príslušenstvu s nimi dokážete likvidovať aj drobné dreviny a nálety. V našej ponuke nájdete niekoľko výkonných modelov, ktoré sa líšia svojim pohonom. 

Krovinorezy Fieldmann sú dostupné v týchto prevedeniach:
 • akumulátorové
 • benzínové

Či už akumulátorové alebo benzínové modely, oba sú vybavené dvojitou prednou rukoväťou, ktorá umožňuje jednoduché ovládanie. Na rukoväti nájdete ovládanie, aby ste si mohli nastaviť jeho uhol a pozíciu, čo zjednodušuje prácu a manipuláciu s krovinorezom. 

Akumulátorové Fieldmann krovinorezy

Akumulátorové krovinorezy Fieldmann majú niekoľko výhod, pričom najväčšou je ich bezdrôtovosť. Nevyžadujú káble alebo benzín, čo znamená, že sa nemusíte starať o dozjazd kábla alebo výfukové emisie. Vhodné sú teda pre prácu na menších pozemkoch alebo v oblastiach, kde je elektrická zásuvka nedostupná. Výhodou je aj nižšia hmotnosť a kosenie s nižšou hladinou vibrácií, vďaka čomu môžu byť ľahšie ovládateľné a menej únavné pri dlhodobom používaní.

Akumulátorový krovinorez Fieldmann má niekoľko výhod:
 • tichá prevádzka
 • nižšie emisie
 • ľahšia konštrukcia
 • menší počet vibrácií

Nevýhoda akumulátorových krovinorezov Fieldmann spočíva v ich nižšom výkone. Treba tiež myslieť na nutnosť dobíjania batérie, čo môže byť prekážkou, najmä ak potrebujete kosiť s krovinorezom niekoľko hodín. V  tomto prípade vám odporúčame zakúpiť si akumulátorovú batériu naviac, aby ste ju mohli v prípade potreby vymeniť. 

Benzínové krovinorezy Fieldmann


Benzínové Fieldmann krovinorezy sú poháňané spaľovacím motorom, čo im poskytuje väčšiu silu a výkon v porovnaní s elektrickými alebo akumulátorovými variantmi. To je ovzvlášťužitočné pri práci v oblastiach s hustým porastom alebo vo vzdialených oblastiach, kde nie je k dispozícii elektrická zásuvka Vďaka benzínovému pohonu sú tieto krovinorezy obzvlášť vhodné pre väčšie pozemky, kde nie je dostatok predlžovacích káblov. 

Objavte všetky výhody benzínových krovinorezov Fieldmann:
 • vysoký výkon
 • vhodné aj na husté porasty a kríky
 • žiadna závislosť od pripojenia k elektrine


 
 

Krovinorez Fieldmann vyberajte podľa výkonu

Výkon motora určuje, an aké použitie je Fieldmann krovinorez vhodný, a ako sa vám s ním bude pracovať. Informácie o výkone každého krovinorezu Fieldmann nájdete v detailoch produktu a udávaný je je v kilowattoch. 

Podľa výkonu môžeme Fieldmann krovinorezy rozdeliť nasledovne:
 • Výkon 0,6 až 1 kW - odporúčané pre malé plochy.
 • Výkon 1 až 2 kW - ideálne pre veľké plochy a vysoké trávy
 • Výkon 2 až 3 kW - vhodné pre svahovitý terén a veľké zarastené plochy.

Ďalšie parametre, ktoré sledovať pri výbere Fieldmann krovinorezu


Aby ste si vybrali najlepší Fieldmann krovinorez, odporúčame okrem výkonu sledovať aj ďalšie technické parametre. Zamerať by ste sa mali najmä na tieto detaily:
 • hmotnosť
 • záber kosenia 
 • príslušenstvo

Krovinorez Fieldmann a jeho hmotnosť

Pri výbere krovinorezu je dôelžité myslieť na to, že čím je ľahší, tým jednoduchšie sa s ním manipuluje a pracuje. Nižšiu hmotnosť oceníte najmä v prípade, že s krovinorezom plánujete pracovať niekoľko hodín. Hmotnosť krovinorezov sa pohybuje od 5 do 11 kg v závislosti od modelu. Benzínové modely s výkonným motorm bývajú najťažšie. 

Fieldmann krovinorezy a príslušenstvo

Značka Fieldmann ponúka k svojim krovinorezom aj pestrý výber príslušenstva. Na výber máte strunové hlavy, žacie nože, oleje, ale aj náhodné struny či popruhy ku krovinorezom. Zabúdať by ste nemali ani na ochranné pomôcky a bezpečnosť pri práci. Odporúčame vám, aby ste pri práci s krovinorezom nosili ochranné okuliare alebo masku, chrániče sluchu a rukavice. Nezabudnite dodržiavať postupy a pred prvým použitím si prečítač návod k obsluhe. 

Náradie Fieldmann pre celú záhradu

Okrem krovinorezov nájdete v našej ponuke aj ďalších pomocníkov do záhrady. O trávnik sa treba starať počas celého roka, preto budete okrem krovinorezu potrebovať aj ďalšie náradie.